Usługi 

Czemu warto współpracować z architektem wnętrz

Zaaranżowanie wnętrza samemu może być wielką frajdą, ale nietrudno wtedy o pomyłki. Dobrze umeblowane wnętrze jest bowiem nie tylko atrakcyjne, lecz także, a nawet przede wszystkim, funkcjonalne. Do dobrego zaaranżowania wnętrza wymagane są odpowiednie umiejętności – z tego powodu dobrze zlecić to doświadczonemu projektantowi wnętrz. Dzięki temu otrzymamy pewność, iż nasze mieszkanie będzie dobrze urządzone, a my będziemy mieszkali w nim wygodnie. Na czym jednak polega pomoc architekta wnętrz? Co powinno być zawarte w przygotowanym przez niego projekcie? I w końcu – jak wybrać architekta, którego wskazówki nas zadowolą?

Co zrobi projektant wnętrz?

Architekt wnętrz opracuje dla nas projekt określający pomieszczenia mieszkania. Zawarte będą w nim dane o położeniu poszczególnych szaf oraz pozostałych części wystroju. Bardzo ważne jest także, to że architekt wnętrz pomoże nam skompletować meble, zaś jeśli nie znajdzie właściwych na rynku – zaprojektuje je oraz powierzy ich wykonanie sprawdzonemu fachowcowi. W dokumencie przygotowanym przez projektanta wnętrz muszą być zawarte także dane o przyłączach CO, elektrycznych oraz lampach – to trzecie bardzo wpływa wszak na samopoczucie mieszkańców domu.

Projektant wnętrz – jak znaleźć?

Niekiedy sprawdzonego projektanta wnętrz polecą nam bliscy czy deweloper. Często jednak powinniśmy wyszukać go samemu. Szczęśliwie nie będzie to problematyczne – należy tylko bowiem wejść do internetu. Za pomocą odpowiednich aplikacji szybko trafimy na interesujące anonse. Jak wśród nich wybrać najlepsze? Źródłem informacji o kwalifikacjach oraz stylu projektanta wnętrz będą jego wcześniejsze realizacje – przed podpisaniem umowy z danym fachowcem koniecznie je sprawdźmy. Dobrze też sprawdzić, co o wybranym projektancie mówią poprzedni klienci – to umożliwi ustrzeżenie się niemiłych pomyłek.

Powiązane wpisy