Usługi 

Czym jest przygotowanie nieruchomości do sprzedaży?

Na naszym rynku pojawiła się nowość oferta – tzw. home staging, który oznacza profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Moda na dokonywanie metamorfozy mieszkania bezpośrednio przed stworzeniem oferty dla klientów przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Przekonajmy się więc, w jaki sposób właściwe zagospodarowanie przestrzeni nieruchomości zwiększa szanse powodzenia transakcji.

Skuteczna transakcja – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży przede wszystkim polega na wyrzuceniu zagracających elementów i uporządkowaniu wnętrza. Prace obejmują także drobne remonty, czyli pomalowanie ścian, wyrównanie ich struktury, położenie stylowej tapety. Tak przygotowana nieruchomość jest gotowa do sfotografowania. Chodzi tu o ukazanie potencjału domu, co często jest niewidoczne, gdy właściciele nie posiadają zmysłu do urządzania pomieszczeń. Statystyki wykazują, że home staging znacznie podnosi prawdopodobieństwo znalezienia chętnych do obejrzenia wnętrza, jak również ostatecznego zakończenia transakcji.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – znajdź profesjonalistę

Pamiętajmy też o tym, że za nowocześnie urządzoną nieruchomość możemy otrzymać zdecydowanie lepszą stawkę – nawet o 5procent. Warto zatrudnić zawodowego dekoratora, na co dzień zajmującego się przygotowaniem mieszkań do sprzedaży. Oprócz znajomości nowoczesnych trendów, posiada on też wiedzę w tematyce wykonywania świetnych zdjęć, co pozwoli na uwypuklenie zalet każdego lokalu.

Powiązane wpisy