Prawo i wymiar sprawiedliwości Usługi 

Czym zajmuje się adwokat?

Rolą adwokata jest występowanie w imieniu klientów przed sądami oraz urzędami, sporządzanie stanowisk prawnych oraz dostarczanie porad prawnych. Zakres spraw, którymi mogą zajmować się adwokaci jest bardzo szeroki. Znacznej części z czytelników adwokaci kojarzą się zwłaszcza ze sprawami karnymi. Ale spora część adwokatów podejmuje się również spraw o charakterze administracyjnym oraz rodzinnych.

Jakiej porady prawnej może udzielić nam adwokat?

Osoby fizyczne zazwyczaj proszą o poradę tego specjalisty wtedy, gdy wymagają pomocy z zakresu prawa karnego, cywilnego lub rodzinnego. Adwokat może nas na przykład reprezentować, kiedy zdecydujemy się na rozwód. Równie szerokie jest spektrum pomocy, którą adwokaci mogą świadczyć spółkom. W tym wypadku mogą wystąpić one o poradę wówczas, gdy konieczne jest wyjaśnienie kwestii związanych z prawem gospodarczym, finansowym, ale również cywilnym. Zależnie od tego, jakiego typu pomocy oczekuje osoba prawna, adwokat jest w stanie sporządzić dla firmy opinię prawną lub ekspertyzę, w pełni profesjonalny szablon umowy czy też napisać pisma procesowe. Te ostatnie bywają sporządzane również na potrzeby osób fizycznych.

Co adwokat może zrobić dla firm?

Jak już wspomnieliśmy, o pomoc do adwokata mogą zgłosić się nie tylko osoby prywatne, ale również rozmaitej wielkości spółki i firmy. Na ich zlecenie adwokat może przygotować dokumentację dotyczącą działalności spółki lub firmy. Prawo, w tym również prawo podatkowe, zmienia się dość często i tylko adwokat może śledzić je na bieżąco, a więc poprawnie je interpretować. W każdej sprawie, czy skarbowej, czy karnej mamy prawo być reprezentowani przez specjalistę tego rodzaju. Adwokat może wystąpić w naszym imieniu zarówno w sądzie, jak i w urzędzie.

Powiązane wpisy