Usługi 

Diagnostyka termowizyjna budynków

Miesiące od września do marca to czas, kiedy chcemy cieszyć się komfortem termicznym w mieszkaniu. Masz w planach ocieplenie nieruchomości? A może zależy Ci na weryfikacji jakości przeprowadzonych już robót? Zdecyduj się na diagnostykę termowizyjną. Jak przebiega takie badanie?

Badanie termowizyjne budynku – ustalenie wad w izolacji cieplnej

Prawidłowo przeprowadzona termomodernizacja ścian pozwala zminimalizować utratę ciepła i uzyskać duże oszczędności związane z paleniem w piecu. Twój budynek jest ocieplony i chcesz przekonać się czy roboty zostały wykonane prawidłowo? Ogromne straty ciepła są wynikiem złej izolacji fundamentów. Doskonałą metodą wykrycia wad w izolacji termicznej jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego jesień i zima jest najlepszym czasem na przeprowadzenie diagnostyki termowizyjnej? Analiza będzie rzetelna tylko wówczas, gdy różnica między temperaturą na dworze, a temperaturą w pomieszczeniu będzie wynosić więcej niż 15 stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy z dużą dokładnością ustalić stopień zawilgocenia budynku i mostki cieplne.

Badanie termowizyjne budynku – nieinwazyjne metody diagnostyczne

Dlaczego diagnostyka termowizyjna stała się tak popularna? Wskutek nieprawidłowości w izolacji termicznej w mieszkaniu może pojawić się grzyb. Badanie kamerą termowizyjną nie wpływa w żaden sposób na konstrukcję badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być wykonywana bez jakiejkolwiek szkodliwej ingerencji w strukturę nieruchomości. Efekty badań widoczne są na specjalnym wykresie, a newralgiczne miejsca zaznaczone w odcieniach niebieskiego. Odczytywanie wyników wymaga starannego przygotowania merytorycznego, dlatego diagnostyką termowizyjną zajmują się osoby wykwalifikowane. Sprawdź czy Twój dom jest przygotowany na mrozy i zaufaj nowoczesnym metodom diagnostycznym, które zidentyfikują najsłabsze punkty nieruchomości.

Powiązane wpisy