Usługi Zagadnienia IT 

Dlaczego ważna jest niezawodność serwerów www?

To, czy bezawaryjnie i płynnie funkcjonować będzie strona internetowa zależy przede wszystkim od serwera, na którym została zainstalowana. Ważne są takie parametry jak przepustowość łączy, rodzaj dysku twardego, stabilność oprogramowania i poziom zabezpieczeń. Jeszcze do niedawna wyjątkowo sporo problemów łączyło się niestabilnym oprogramowaniem – serwery www cyklicznie traciły połączenie z internetem, występowały też błędy ich systemów operacyjnych, wskutek czego hostowane strony nie były dostępne. W dzisiejszych czasach takie kłopoty udało się prawie w całości usunąć.

Niezawodny hosting serwerów

Usprawnienie hostingu plików było dobrą wiadomością głównie dla klientów biznesowych. Wydajna praca firmowej strony www jest niesłychanie ważna z wizerunkowego punktu widzenia. Osoby, które nie nie były w stanie za pośrednictwem internetu skontaktować się z firmą bądź zdobyć niezbędnych informacji na jej temat, na ogół korzystały z oferty konkurencji. Sprawa była w szczególności poważna wtedy, gdy hosting serwerów miał dość często awarie. Współcześnie stopień awaryjności jest dużo niższy. Niemniej jednak wybierając serwer www należy sprawdzić współczynnik dostępności witryny – powinien on wynieść co najmniej 99%.

Jaki serwer www wybrać – hostowany czy własny?

Uruchamiając stronę internetową możemy skorzystać z dwóch rozwiązań: zakupić własny serwer hostingowy bądź zdecydować się na usługi firmy hostingowej. Pierwsza opcja wymaga posiadania własnego urządzenia, dostosowania do niego pomieszczenia i zatrudnienia ekspertów, a w przypadku samodzielnej pieczy nad serwerem hostingowym – konkretnych umiejętności. Dlatego z reguły hosting www będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że koszty tego typu usług rozpoczynają się już od 100 PLN za rok.

Powiązane wpisy