Ochrona zdrowia Usługi 

Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Martwica, zapalenie miazgi, złamanie zęba, daleko posunięta próchnica bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, że na ogół w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Choć nazwa ta u większości pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także sporych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Pierwszy etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, więc leczenie kanałowe wymaga zaaplikowania skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zębowy cementem szkło-jonomerowym, ceramiką, metalem szlachetnym bądź materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Warto w związku z tym wybrać dobrego dentystę, który go wykona. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia lekarzowi głębokie oczyszczenie, a w następnej kolejności dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie są już potrzebne.

Powiązane wpisy