Usługi 

Filmowanie i fotografia z powietrza

Drony stają się nad Wisłą coraz bardziej powszechne. Ciągle powstają nowe podmioty, które oferują różne usługi związane z wideofilmowaniem z powietrza. Zobaczmy jakie możliwości dają drony.

Filmowanie i fotografia – ortofotomapy i rolnictwo

Sposób wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych jest ogromny – dotyczy dziedzin takich jak bezpieczeństwo, fotografia, tworzenie ortofotomap oraz ubezpieczenia. Zazwyczaj z wysokości kręci się filmy reklamowe obiektów (na przykład hotele), uwiecznia wesela oraz imprezy sportowe. Bardzo powszechne jest również wykorzystywanie dronów przez agencje nieruchomości, do prezentacji malowniczych miejsc, oceny szkód rolniczych oraz przy inspekcjach transportów kolejowych. Innowacyjne drony służą też poprawie bezpieczeństwa – wykorzystywane są przeciwko zamachom terrorystycznym, do patrolowania wody – od Gdańska aż po Tatry. Za pomocą tych urządzeń zyskujemy możliwość przygotowania precyzyjnych ortofotoplanów i nadzorowania inwestycji. Nowoczesne urządzenia nagrywają w rozdzielczości 4K oraz robią zdjęcia np. w formacie JPG. Najpopularniejsze urządzenia to m.in. DJI Inspire.

Filmowanie i fotografia – w Gdańsku i Warszawie

W Polsce żeby móc realizować usługi typu filmowanie i fotografia z drona niezbędna jest licencja UAVO Bvlos. Dlatego każde przedsiębiorstwo musi legitymować się uprawnieniami. Żeby mieć zgodę na latanie nad terenem zabudowanym potrzebna jest również zgoda Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz ubezpieczenie. Jeśli zatem pragniemy skorzystać z usług firmy zajmującej się filmowaniem i fotografią z powietrza – sprawdźmy czy gwarantuje właściwe pozwolenia. Drony rejestrują rodzinne uroczystości, a produkt ich pracy – film czy fotografie – jest wspaniałą okazją do wzruszeń. Są też w stanie wypromować biznes – mogą wznieść się na dużą wysokość, a więc warto wykorzystać moc tego innowacyjnego sprzętu.

Powiązane wpisy