Usługi Zagadnienia IT 

Hosting dostosowany do twoich potrzeb

Redagując stronę www zazwyczaj nie mamy swojego serwera. Jak jednak wiadomo, możemy je po prostu wypożyczyć. Hosting, bowiem tak określana jest oferowana przez wiele przedsiębiorstw pomoc, umożliwia wrzucenie dokumentów strony na serwer oraz użyczenie ich internautom. Hosting kierowany jest do różnych odbiorców – są w tym gronie tak małe oraz nieco większe przedsiębiorstwa, jak i klienci prywatni, którzy prowadzą stronę hobbystycznie. Jakie więc typy hostingu są dostępne na rynku? O jakich rzeczach należy pamiętać zamawiając hosting? Jak wybrać ofertę, która zapewni bezproblemowy dostęp do strony o każdej porze z dowolnego kraju?

Hosting – jaki będzie odpowiedni?

Firmy proponują głównie trzy rodzaje hostingu. Najmniej kosztowny jest hosting współdzielony, a więc udostępnione miejsce na serwerze. Świetnie sprawdza się on dla witryn z małą ilością użytkowników, jednak w przypadku popularniejszych witryn może okazać się nieodpowiedni. W takich sytuacjach dobrze postawić na hosting VPS, dzięki któremu dostajemy przydzieloną maszynę wirtualną i który jest zdecydowanie efektywniejszy od hostingu współdzielonego. Strony odwiedzane przez tysiące użytkowników najlepiej umieszczać na serwerach dedykowanych – rzeczywistych komputerach, jakimi opiekuje się firma świadcząca usługę hostingową.

Hosting – o czym wiedzieć?

Bez względu na to, jaki typ hostingu zamówimy, dobrze zwrócić uwagę na jego zalety. Jakie musi mieć odpowiedni hosting? Najistotniejszą cechą będzie niewątpliwie niezawodność – internauci powinni bez problemu wyświetlić daną witrynę o każdej godzinie. W przypadku nieprofesjonalnych użytkowników niezwykle istotne będzie także to, żeby obsługa oprogramowania serwera nie przysparzała problemów i pozwalała na bezproblemową instalację popularnych systemów CMS – na przykład Magneto, WordPressa lub Joomli oraz zarządzanie znajdującymi się na serwerze plikami.

Powiązane wpisy