Ochrona zdrowia Usługi 

Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębów to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się też w przypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli właściwie o nie zadbamy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się wysoką wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest też to, że nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z czego robi się korony implantów?

Spektrum tworzyw, z których wykonywane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce zębów tylnych.

Powiązane wpisy