Ochrona zdrowia Usługi 

Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Najlepszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich największymi atutami są naturalny wygląd oraz stosunkowo łatwa pielęgnacja – implant zębowy wraz z koronąwygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów, jest to więc mniej przykre dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu czy pełnej protezy. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ów proces i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich założenie?

proces wstawienia implantów zębów zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Ponadto istotne jest także stosowne nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. Następnie stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. Umożliwia to dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz odpowiednio dobranych wierteł. To niesłychanie skomplikowana część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego doświadczenia i wyczucia. Dokładność niezbędna jest także przy wszczepieniu implantu zębowego w łoże. Gdy ten będzie na swoim miejscu, lekarz musi już tylko zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a środki przeciwbólowe

Proces zakładania implantu zęba rodzi u części pacjentów przerażenie związane z potencjalnym dotkliwym bólem odczuwanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest całkowicie nieuzasadniony. Nowoczesna implantologia korzysta z niesłychanie efektywnych środków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie podatni na odczuwanie bólu mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie usuwającego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.

Powiązane wpisy