Usługi 

Jak sprzedać mieszkanie? Pomoże home staging

Świetna lokalizacja, mały czynsz i duże pomieszczenia… Może się zdawać, że to idealne lokum, ale dotarcie do nabywcy nie jest proste. A jeśli już któryś zechce je nabyć, kłopotem staje się cena, bo ta zasugerowany przez nabywcę nas nas satysfakcjonuje. Gdzie szukać przyczyn tych sytuacji? Może powodem okażą się złe fotografie, które zamieściłeś w ofercie? A może wystrój wnętrza, bo ten powoduje, iż lokum nie interesuje potencjalnych kupców? Jeżeli tak, warto docenić korzyści, które da Ci tzw. home staging. Na jakich zasadach on polega?

Home staging – na czym polega?

Home staging, jak łatwo stwierdzić, polega na zaaranżowaniu wnętrz przed jego zbyciem. Dzięki temu jego wystrój spełni oczekiwania sporej grupy klientów – zaś to umożliwi bezproblemowe zakończenie sprzedaży po zadowalającej nas cenie. Home staging koncentruje się na pierwszej opinii klienta. W myśl badań o tym, czy zaciekawi go nasze mieszkanie decyduje jedynie trzydzieści sekund sekund – powinniśmy zatem przedstawić mu dobre fotografie ciekawie urządzonego wnętrza.

Atuty home stagingu

Atutem home stagingu jest szczególnie niska cena w zestawieniu z generowanymi profitami – na jednorazową poradę wydamy niewiele, a możemy zyskać dzięki niemu aż do 10-ciu tysięcy złotych na stawce zbycia domu. Nabywcy chętniej wybierają domy już umeblowane. Jest to wszak z ich strony rozwiązanie o wiele wygodniejsze oraz – co najważniejsze – mniej kosztowne.

Powiązane wpisy