Prawo i wymiar sprawiedliwości Usługi 

Jak zrozumieć system podatkowy? Pomoże Ci kancelaria doradztwa podatkowego

System podatkowy, który obowiązuje naszym kraju ciężko uznać za przejrzysty czy prosty. Polacy, ale również i bardzo dużo firm ma trudności z odpowiednią interpretacją przepisów prawa podatkowego. Samodzielne zrozumienie tych przepisów może nam się nie powieść, co więcej, może przyczynić się do rozmaitych problemów. Z całą pewnością pomoc doradcy podatkowego pomoże w ich uniknięciu.

Jakiego typu sprawy prowadzi kancelaria doradcy podatkowego?

Doradcy podatkowi, którzy świetnie znają się nie tylko na przepisach podatkowych, a zarazem na finansach, mogą oferować usługi dla firm oraz osób prywatnych. Każda osoba zarówno prywatna, jak i prawna, może zwrócić się do kancelarii doradztwa podatkowego prosząc o wydanie opinii bądź poradę, która dotyczyć będzie ciążących na niej obowiązków związanych z regulowaniem należności podatkowych. Pamiętać należy, że podatki zobowiązani są uiszczać wszyscy. Co roku osoby prywatne muszą złożyć w US wypełniony PIT, który jest deklaracją uzyskanych przez nie w poprzednim roku dochodów. Z kolei na osobach prawnych ciąży powinność uiszczenia podatku CIT. Kolejnym podatkiem, który obowiązuje na terenie naszego kraju jest podatek od towarów i usług popularnie zwie się podatkiem VAT.

Jakie usługi oferuje kancelaria doradcy podatkowego?

Kancelarii doradztwa podatkowego nie tylko wyjaśni podatnikom zawiłości przepisów ordynacji podatkowej. Na zlecenie klientów może również wypełnić deklarację podatkową. Kancelaria doradztwa podatkowego ma prawo do reprezentowania swoich klientów przed organami dokonującymi kontroli skarbowej oraz organami podatkowymi, jeśli w stosunku do klientów wszczęto procedury przed tymi instytucjami. Kancelaria doradztwa podatkowego ma prawo składać odwołania od podjętych decyzji. Na zlecenie klientów może również reprezentować ich przed sądem administracyjnym czy nadzorować prowadzenie ksiąg podatkowych.

Powiązane wpisy