Usługi 

Jaki filmy można nakręcić, stosując filmowanie dronem?

Technika ewoluuje w naprawdę szybkim tempie. To, co jeszcze kilka lat temu było prawdziwą nowością teraz jest już prawdziwym przeżytkiem, o którym w rzeczywistości mało osób pamięta. Wśród nowości technicznych cieszących się obecnie ogromną popularnością i wzbudzają ogromne zainteresowanie wskazać powinno się drony. Filmowanie dronem to bez wątpienia ogromny hit na rynku produkcji filmów, który umożliwia tworzenie rozmaitych nagrań cechujących się świetną jakością.

Filmowanie dronem – najróżniejsze filmy rewelacyjnej jakości

Drony to nowatorskie urządzenia latające, których użyteczność nieustannie wzrasta. Aktualnie z ich wykorzystaniem można rejestrować filmy w doskonałej jakości FullHD oraz 4K. Rejestrowanie obrazu ma miejsce z powietrza, a to gwarantuje nadzwyczaj ciekawą perspektywę ujęć. Drony wykorzystywane są w nagrywaniu filmów o charakterze reklamowym. Są niezbędne wówczas, kiedy naszym celem jest promowanie danego regionu. Z pomocą drona można wszak nagrać ujęcia, w których z powietrza zaprezentowane będą najciekawsze obszary w wybranej części kraju. Takiego typu efektów nie zapewni klasyczna kamera, która rejestruje obraz z poziomu oczu czy ręki osoby obsługującej kamerę. Jednocześnie wykorzystanie dronów generuje zdecydowanie mniejsze koszty niż wynajem helikoptera, z pokładu którego może pracować operator. Drony użytkowane są również w branży budowlanej podczas opracowywania dokumentacji fotograficznej z miejsca budowy. Świetnie sprawdzają się w czasie relacji z przeróżnych imprez plenerowych: tak eventów sportowych, jak i muzycznych. Drony mogą wykorzystywać także osoby prywatne, które zamierzają przygotować film chociażby z wakacji lub rodzinnego przyjęcia w ogrodzie. Tego typu nagranie będzie bardzo dobrą pamiątką dla całej rodziny.

Filmowanie dronem – czy jest przyszłością filmu?

Nie ma wątpliwości co do tego, że zakres zastosowanie dronów będzie sukcesywnie się rozszerzać. Na skutek tego będą one wykorzystywane do nagrywania kolejnych materiałów o różnym charakterze. Drony na początku użytkowane były w przemyśle wojskowym. Teraz twórcy rozmaitych klipów nie potrafią sobie nawet wyobrazić pracy bez ich użycia.

Powiązane wpisy