Prawo i wymiar sprawiedliwości Usługi 

Jakie sprawy prowadzi radca prawny?

Radca prawny to zawód obciążony dużą odpowiedzialnością. Osoba sprawująca tę funkcję musi cechować się ogromną wiedzą oraz zaproponować klientom najkorzystniejsze wyjście. Czym zajmuje się współcześnie kompetentny radca prawny?

Radca prawny – prawne aspekty e-marketingu i zarządzanie projektami informatycznymi

Prężny rozwój prawa stawia przed prawnikami nowe wyzwania. Obecnie radca prawny musi opierać się na wiedzy z różnych gałęzi prawa, nie tylko klasycznych – np. prawo cywilne czy handlowe, ale także takich jak prawo autorskie, ochrona danych osobowych, prawne aspekty e-marketingu. Błyskawiczny rozwój branży IT obliguje radców do ciągłego aktualizowania wiedzy, którą będzie można wykorzystać w kryzysowych sytuacjach. Kto znajduje się w kręgu klientów radców prawnych? Przede wszystkim fundacje, przedsiębiorstwa, podmioty lecznicze, ale także osoby fizyczne. Każda grupa odbiorcówprzychodzi się z odmiennymi problemami, z którymi pomaga uporać się wykwalifikowany prawnik.

Radca prawny – pomoc w temacie rozwodów

Radca prawny spotyka się z rozmaitymi tematami. Pomaga opracowywać projekty statutów, nadzoruje umowy spółek kapitałowych, zajmuje się kompletowaniem dokumentów związanych z przekształcaniem podmiotów oraz jednostek budżetowych. Zyskuje także prawo reprezentowania klienta przed sądem, pomaga w zakresie prawa autorskiego, obsługuje sprawy naprawcze. Doradza także klientom indywidualnym, dla których dochodzi roszczeń, obsługuje sprawy związane ze spadkami oraz wiele innych. W swojej codziennej praktyce radca prawny doradza także w kwestii alimentów i w sprawach o zniesienie współwłasności. Doświadczony radca prawny jest pełni bardzo istotną funkcję – niezależnie od tego czy reprezentuje przedsiębiorców, fundacje, podmioty lecznicze, czy klientów indywidualnych.

Powiązane wpisy