Usługi Usługi budowlane 

Jeden podnośnik terenowy, mnóstwo zastosowań

Monterzy niezbyt często do prac na wysokości stosują drabiny. Jak nietrudno się domyślić, przyczyną okazuje się chybotliwość drabiny, która przez nawet niewielkie wibracje może się przechylić. Z uwagi na ochronę znajdujących się na niej osób częściej stosuje się podnośniki. Urządzenia tego typu sprawdzą się we wszystkich sytuacjach – w halach lub na prostej nawierzchni może to być normalny podnośnik, w ekstremalnych warunkach najlepszy będzie zaś podnośnik terenowy. Kiedy stosuje się podnośniki? Jak wybrać odpowiedni model?

Czemu dobrze zdecydować się na podnośnik terenowy?

Jak już wspomnieliśmy, w zwykłych sytuacjach specjalistyczny podnośnik nie będzie niezbędny. W niektórych sytuacjach zwykły podnośnik okaże się jednak niewystarczający – na przykład w czasie pracy na obszarze pagórkowatym lub na błotnistych ulicach. Dobrze wtedy postawić na wynajem podnośnika terenowego, który zapewni nam bezpieczeństwo we wszystkich sytuacjach. Takie podnośniki cechują się odpowiednio skonstruowanym koszem , a także szerszym zasięgiem i udźwigiem.

Przykłady wykorzystania podnośników terenowych

Ze względu na dużą ochronę podnośnik terenowy ma rozmaite zastosowania. Poza pracami przy liniach telekomunikacyjnych czy elektrycznych, wykorzystuje się go na przykład do wieszania billboardów. Podnośniki terenowe są także stosowane do ścinania wysokich drzew, mycia szyb w wieżowcach i prac przy dachach. Warto też wspomnieć, że przenośniki terenowe są chętnie stosowane przez operatorów kamer oraz fotografów.

Powiązane wpisy