Usługi 

Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Prace w ogrodzie, opróżnianie piwnicy bądź strychu, remont mieszkania, budowa lub przebudowa domu – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to także najlepsza metoda na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, boisk czy parkingów.

Powiązane wpisy