Usługi Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Kupno samochodu używanego z pomocą specjalistów

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup auta prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość łatwo możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji posłużą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie dużej wiedzy i umiejętności diagnozowania różnego typu usterek. Większość z nas zwyczajnie ich nie posiada, jednak nie znaczy to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, narażeni są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Kupno samochodu używanego – co należy sprawdzić?

Wykaz elementów, które potencjalny nabywca auta powinien skontrolować przed jego zakupem jest długa i obejmuje zarówno kwestie techniczne, jak i prawne. Jeśli idzie o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak oświetlenie, szyby (zwłaszcza przednia) oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, wskazujące na możliwą wypadkową przeszłość samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed nabyciem auta bezwzględnie powinniśmy też upewnić się, że nie figuruje ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu zlecić inspekcję auta przed zakupem?

Jak już napomknęliśmy, uzyskanie stuprocentowej pewności co do tego, że auto jest w dobrym stanie technicznym, a przyszłe naprawy nie okażą się dla naszego budżetu dużym nadwyrężeniem, wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego zadanie to warto zlecić fachowcom wykonującym inspekcje samochodów przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty oferują też sprawdzenie historii samochodu po numerze VIN.

Powiązane wpisy