Usługi Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Kupuj bezpiecznie – sprawdzenie auta przed zakupem

Zakup samochodu to istotny wydatek – dla wielu z nas wiąże się zatem z podjęciem poważnych decyzji. Szczególnie dużym ryzykiem jest zakup pojazdu z drugiej ręki – uczciwość ich właścicieli niestety nierzadko pozostawia wiele do życzenia, a samochód, który miał być bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, posiada „ciekawą” historię i mnóstwo defektów. Na nieszczęście nie wszyscy jesteśmy w stanie wypatrzyć potencjalne wady przed realizacją transakcji. Sprawdzanie auta przed kupnem warto zatem powierzyć profesjonalistom.

Sprawdzenie auta przed zakupem – stan techniczny

Sprawdzenie samochodów używanych jest niezbędne, by przekonać się, że pojazd rzeczywiście jest w takim stanie technicznym, jak twierdzi jego dotychczasowy właściciel. Najlepiej, jeśli auto sprawdzi wykwalifikowany, godny zaufania mechanik, nie mający żadnych związków ze sprzedawcą. Wyjątkowo ważne jest to w przypadku zakupu wozu z komisu bądź od pośrednika. Czasem firmy, aby zwiększyć sprzedaż, mają skłonność do przemilczenia informacji o różnorodnych uszkodzeniach i usterkach, które mogłyby wpłynąć na obniżenie ceny. Sprawdzenie auta przed zakupem pozwala uniknąć takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed kupnem – rejestry i kartoteki

Jednakowo znacząca – a czasem nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Idzie tu w szczególności o dane o możliwych wypadkachz jego udziałem, przejechanych kilometrach i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Na sprawdzenie samochodu pod tym kątem pozwala Vehicle Identification Number (VIN) i specjalistyczne wyszukiwarki. Przeszukiwanie ich podlega opłacie, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów zapewniają także i tę usługę – tym samym nie kupimy auta pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych kłopotów.

Powiązane wpisy