Naprawa lodówek czy kupno nowego sprzętu?
Najczęstsze awarie lodówek to w szczególności za małe temperatury, duży hałas oraz nieszczelność. Co istotne, tego typu usterki czasem biorą się tylko z nieodpowiedniego położenia – wtedy wystarczy jedynie przenieść urządzenie. Kiedy natomiast źródło awarii jest efektem zużycia części, konieczna będzie pomoc specjalisty. Ile za nią zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek okaże się trafionym rozwiązaniem, a kiedy lepiej nabyć nowy sprzęt?
Naprawa lodówek – co się psuje?
Najbardziej podatnymi na usterki częściami lodówek są silnik o sprężarka. Nierzadko ich powodem okazuje się niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniem. Do środka nie należy wszak chować potraw gorących, a otwierając ją powinniśmy pamiętać o tym, by domknąć wnętrze. Jeżeli chodzi o urządzenia dla sklepów, warto wyposażyć je w siłowniki. Za mała efektywność silnika wpływa także na działanie zamrażalki. Nie zapominajmy, iż w przypadku stwierdzenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej postąpimy powierzając to serwisantów, otrzymując jednocześnie gwarancję na wykonane usługi.
Naprawa lodówek – cennik
Koszty naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależne są od rodzaju usterki. Inną stawkę zapłacimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, że jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą być większe. Zazwyczaj jednak cena naprawy popularnych awarii jest bardziej opłacalna niż zakup nowego urządzenia.