Usługi Usługi budowlane 

Odbiór techniczny mieszkania – poradnik

Niezwykle istotną czynnością podczas zakupu nieruchomości, której nie powinniśmy lekceważyć, jest odbiór mieszkania od dewelopera. W trakcie dokonywania procedury można zdiagnozować rozliczne nieprawidłowości, które deweloper powinien naprawić. Kiedy przeprowadza się odbiór mieszkania od dewelopera i na co zwrócić szczególną uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – zatroszcz się o nieruchomość

Odbiór mieszkania od dewelopera wprowadzają właściwe normy prawne. Działanie to kontroluje czy budynek odpowiada wytycznym zamieszczonym w przepisach. Mamy prawo domagać się od dewelopera usunięcia wykrytych usterek – na podstawie spisywanego w jego trakcie sprawozdania zdawczo-odbiorczego. W czasie realizacji odbioru warto mieć przy sobie wszelkie projekty nieruchomości, aby móc na ich podstawie dokonać dokładnej weryfikacji stanu rzeczywistego. Przegląd mieszkania zaczynamy od obejrzenia metod wykończenia pionów, posadzek czy zabudowy pomieszczeń. Istotna jest również klasa użytych materiałów budowlanych oraz sanitariatów.

Jak przeprowadzić odbiór mieszkania od dewelopera

Nie zapominajmy, że odbiór techniczny mieszkania (w Krakowie, Olsztynie i innych miejscowościach) może być realizowany nie tylko w sytuacji lokali deweloperskich, ale również z rynku wtórnego. Powszechne defekty, pojawiające się w mieszkaniach to przestarzała instalacja kanalizacyjna i nieszczelne okna. Niezależnie od tego czy przegląd realizujemy w Krakowie czy w Gdańsku – musi być on przeprowadzony przy współpracy przedstawiciela inwestora, a także fachowca z dziedziny budownictwa.

Powiązane wpisy