Usługi 

Opieka dla psa – co oferują petsitterzy

Podróże dalekobieżnym autobusem lub samolotem, wyjazdy służbowe czy pobyt w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia psom opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą oddać swojego pupila pod opiekę przyjaciół lub krewnych. Jednak jest to kłopot, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy funkcjonują nie tylko w Warszawie i innych dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach.

Profesjonalna opieka nad psem

W hotelu dla zwierząt nasz pupil ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno uspokoi fakt, że nad zwierzakiem całodobowo czuwa opiekunka dla psa, która troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając zabawę i czułość. Pies ma też do dyspozycji własny kojec, co niweluje stres wywołany przez rozłąkę z właścicielem. Hotel oferuje wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego ulubioną, codzienną karmę. Dzięki temu unikniemy problemów żołądkowych i stresu związanych ze zmianą diety.

Opieka dla psa – jak przyszykować czworonoga?

Pożywienie nie jest jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać powierzając swoje zwierzę opiekunowi dla psa. Czworonóg musi mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest odrobaczony i zaszczepiony. Konieczna jest też ochrona przed pchłami i kleszczami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kojcu lub innym elemencie posłania psa, smyczy oraz zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany.

Powiązane wpisy