Usługi Usługi transportu 

Parking długoterminowy – kiedy będzie Ci potrzebny?

Przelot samolotem wylatującym z dalekiego miasta może stać się przyczyną pewnych trudności. Najpoważniejszym będzie z pewnością sposób dojechania do portu lotniczego. Jeżeli bowiem nie dotarliśmy do odpowiednich kursów autobusowych, zazwyczaj musimy dotrzeć na lotnisko swoim autem. Związane jest to niestety z koniecznością zostawienia auta w odpowiednim miejscu – takim, w którym nie będziemy obawiać się mandatu lub wandali. W podobnych sytuacjach najlepszym wyjściem będzie niewątpliwie rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc polega ta usługa? Czego decydując się na nią powinniśmy oczekiwać?

Zamówienie stanowiska na parkingu długoterminowym

Zasady korzystania z tej usługi są banalnie nieskomplikowane – stanowisko na parkingu możemy zazwyczaj zamówić online. W formularzu na stronie firmy wystarczy zaznaczyć odpowiedni termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z lotniskiem stanowisko będzie już na nas czekało, zaś w dużej części przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam również transport na lotnisko. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się ze sporymi kosztami – doba postoju to wszak wydatek kilkunastu złotych, jednak warto zauważyć, że ceny będą tym mniejsze, im dłuższa będzie nasza podróż.

Parking długoterminowy – czego oczekiwać?

Najistotniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym będzie to, iż są to place monitorowane – nie musimy więc martwić się bezpieczeństwem naszego pojazdu, który zresztą będzie wtedy dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zwykle świadczą też szereg usług opcjonalnych, a te z pewnością usprawnią organizację podróży – między innymi opisany już transport lub opcję dopompowania kół oraz załadowania akumulatora po długim postoju. Przed wylotem zwykle mamy też możliwość zmierzenia bagażu i tym samym uniknięcia dodatkowych kosztów.

Powiązane wpisy