Usługi Witryny internetowe Zagadnienia IT 

Płacisz za dużo za hosting? Czas na migrację domeny

Domena to unikalna nazwa, która umożliwia identyfikację strony www i znalezienie jej w globalnej sieci. Jeśli posiada się przedsiębiorstwo, to w XXI w. – w dobie wszechobecnego dostępu do Internetu – posiadanie strony, na której będziemy prezentować nasze produkty albo usługi, jest ważne. Jesteś niezadowolony z usług swojego hostingu? Może warto rozważyć możliwość przeniesienia domeny.

Co daje przeniesienie domeny?

Firmy hostingowe nieustannie się rozwijają, żeby dawać odbiorcom coraz ciekawsze rozwiązania, które umożliwiają nie tylko zaoszczędzenie pieniędzy, ale na dodatek komfortowe administrowanie domeną. Wybrałeś rejestrację domeny za kilka złotych? Abonament niebawem się skończy, a przedłużenie ważności domeny ni stąd ni zowąd stało się kosztowne? W takiej sytuacji najrozsądniejsza jest migracja domeny. Wybór nowego operatora dla domeny umożliwi także bardziej komfortowe nią zarządzanie on-line za pomocą prostego panelu, jaki np. dostępny jest dla klientów hostingu w Kru.pl. Migracja domeny może także mieć ogromne znaczenie w obszarze ochrony danych osobowych – uwierzytelnieni rejestratorzy działają zgodnie z przepisami RODO. Zaletą korzystania z hostingu w Kru.pl jest też prosty proces cesji domen, możliwość wnoszenia opłat w kryptowalutach i całodobowy dostęp do kodów AuthInfo – ciągów znaków potrzebnych do transferu domeny do drugiego operatora.

Przeniesienie domeny krok po kroku

Przeniesienie domeny jest niesłychanie prosta – wymaga tylko zrealizowania paru kroków. Aby migrować domenę z rozszerzeniem .pl trzeba zacząć od wygenerowania kodu AuthInfo u aktualnego rejestratora i uzupełnienia formularza na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się nazwę domeny i kod. Migracja polskiej domeny może być przeprowadzona najwcześniej po dwudziestu jeden dniach od jej odnowienia czy też rejestracji. Po akceptacji warunków transferu domeny, a także po potwierdzeniu zlecenia, rozpoczyna się procedura przeniesienia. Strona na ogół jest widoczna w sieci do 24 godzin od zaksięgowania przelewu za przeniesienie.

Powiązane wpisy