Usługi 

Płyta do przycięcia? Wybierz frezowanie CNC

Frezowanie jest stawiane wśród najpopularniejszych rodzajów obróbki skrawaniem. Opierając się na użyciu specjalnych ostrzy pozwala na wycięcie rozmaitych form. Frezowanie stosowane bywa do obróbki metalu, plastiku oraz płyt meblowych. Ten trzeci surowiec jest często stosowany przez stolarzy, a frezowanie płyt MDF pozwala na usprawnienie produkcji mebli – zarówno modeli do samodzielnego montażu, jak i gotowych. Kiedy zatem frezowanie drewna przyniesie najlepsze efekty? Czy warto je stosować?

Frezowanie CNC – przykłady użycia

Obecnie stosuje się niemal wyłącznie frezowanie CNC, czyli obsługiwane numerycznie. W ten sposób frezowane detale za każdym razem są dokładne, a cały proces przebiega znacznie sprawniej. Rzecz jasna frezowanie CNC stosowane bywa nie tylko w fabrykach mebli – usługę mają możliwość zlecić również klienci zamierzający dostosować meble do swoich potrzeb. Frezowanie CNC umożliwia wycięcie dziur w płytach, dzięki czemu możemy założyć zlewozmywak czy baterię. Możliwe jest cięcie drewna w każdy kształt, co niewątpliwie polubią miłośnicy oryginalnie zaaranżowanych mieszkań.

Koszty frezowania CNC

Frezowanie CNC, jak łatwo się domyślić, związane jest z zastosowaniem specjalistycznych maszyn. Poza tym wymagane są w tym celu odpowiednie umiejętności – a te posiadają tylko wykształceni pracownicy. Z tych powodów dobrze zrobimy powierzając frezowanie specjalistycznej firmie. Zwłaszcza, iż frezowanie CNC nie generuje wysokich wydatków.

Powiązane wpisy