Nauka Usługi 

Poznaj swój potencjał – zapisz się na szkolenie z rozwoju osobistego

Rozwój osobisty jest współcześnie niezwykle popularnym zagadnieniem. Nieustannie pojawiają się nowe szkolenia, których uczestnicy mogą w końcu poznać drzemiący w sobie potencjał. Jak przebiega szkolenie z rozwoju osobistego i z jakiego powodu cieszy się tak olbrzymim zainteresowaniem?

Szkolenie z rozwoju osobistego – empatia i odporność na stres

Tak zwane zdolności miękkie, takie jak asertywność, elastyczność czy motywacja są niezwykle ważne nie tylko na polu zawodowym, ale również w kontaktach interpersonalnych. Mają one olbrzymie znaczenie – porównywalne ze zdolnościami twardymi, takimi jak obsługa specjalistycznych programów czy prawo jazdy. Często nawet decydują o awansie w pracy. Właśnie dlatego tak wiele osób zapisuje się na szkolenia z rozwoju osobistego. Na rynku istnieją również kursy dedykowane samym szkoleniowcom, które pozwalają uzyskać fachową wiedzę oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W czasie szkoleń omawiane są kwestie takie jak bezpieczeństwo w zespole oraz trening zadaniowy, co szczególnie przydaje się w codziennej pracy trenera.

Szkolenie z rozwoju osobistego – poznaj środowisko trenerskie

Profesjonalne zajęcia dla mentorów zapewniają optymalne przygotowanie do pełnienia tej profesji. Podczas kursu trenerzy wykorzystują rozmaite metody, tj. pracę protagonistyczną, sesje integracyjno-relaksacyjne czy case study, dzięki czemu praca słuchaczy jest jeszcze bardziej efektywna. Nowoczesne modele nauczania to gwarancja, że nauczysz się nie tylko nawiązywania relacji, ale również świetnie odnajdziesz się w zawodzie szkoleniowca. Szkolenie z rozwoju osobistego pozwoli Ci również opracować niepowtarzalny charakter pracy, a to przyciągnie odbiorców. Ogromną wartość ma również zdobycie kontaktów ze środowiskiem trenerskim. Po szkoleniu otrzymasz pełen pakiet materiałów edukacyjnych, który z pewnością przyda się w codziennej pracy coacha.

Powiązane wpisy