Usługi 

Promocyjne i pamiątkowe ujęcia z lotu ptaka

Najpierw wykorzystywano je wyłącznie w wojsku, gdzie rzecz jasna są stosowane do dziś. Dość prędko jednak drony polubili również inni klienci. Trafiły do pracowni urbanistów, geodetów czy policjantów. Trochę później drony postanowili wykorzystywać również fotografowie i kamerzyści – urządzenia te pozwoliły na osiągnięcie niezwykłych kadrów bez konieczności wypożyczania helikoptera. Razem ze spadkiem cen ich kupna, dronami zaciekawili się także inni – obecnie stały się bowiem popularnymi upominkami, zaś najprostsze modele możemy kupić już za niewielkie pieniądze. W rękach specjalistów najchętniej są jednak używane do kręcenia klipów oraz wykonywania fotografii. Dlaczego operatorzy tak często po nie sięgają?

Cechy filmów z drona

Najważniejszym atutem filmów z drona, jak przed chwilą wspomnieliśmy, okazuje się możliwość nagrania niezwykłych kadrów bez drogiego wszak wypożyczania śmigłowca. Dlatego filmy z lotu ptaka chętnie nagrywają agencje parające się produkcją audycji TV. Ujęcia z lotu ptaka są również często używane w filmach promocyjnych – zwłaszcza, kiedy muszą promować miasto. Coraz częściej na filmy z drona decydują się również pary młode, bo dzięki tej technice zyskują oryginalne fotografie upamiętniające tę uroczystość. Oczywiście jeśli znajdą właściwego operatora.

Filmy z lotu ptaka – ceny

Za tę usługę musimy rzecz jasna zapłacić. Jak wiele? Zależy to od wielu czynników – takich jak wielkość zlecenia, to, czy wymagamy także montażu i terenu, w którym ma zostać zrealizowana usługa. Powinniśmy wiedzieć, iż koszt jest uzależniony od ilości lotów na dzień oraz liczby zrobionych fotografii, jednak w różnych nieprzewidzianych przypadkach koszty mogą się zwiększyć. Koszty filmów z drona uzależnione są również od rodzaju drona – tańsze okaże się wypożyczenie drona czterosilnikowego wyposażonego w słabszy obiektyw, a kosztowniejsze drona z obiektywem 4K.

Powiązane wpisy