Usługi Usługi budowlane 

Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Poszukujesz korzystnej oferty wynajmu szalunków Kraków? Świetnie trafiłeś! Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, przede wszystkim składające się z metalu, desek lub sklejki laminowanej, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, formowania odpowiedniego kształtu, jak również podpierania konstrukcji z żelbetonu bądź betonu. Służą one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, schodów, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji oraz wynajem szalunków

Deskowania, to także określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich wykorzystywania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy używane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Sporo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny głównie wśród małych przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, mają rozległy wachlarz elementów konstrukcyjnych, jak również gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy