Usługi Usługi budowlane 

Remontowy niezbędnik – montaż paneli

Optymalny wystrój przestrzeni w domu gwarantuje komfort i znakomite wrażenia wizualne. Ważnym elementem w każdym lokalu jest podłoga, która wymaga profesjonalnej aranżacji, na przykład poprzez wykończenie jej panelami. Przekonajmy się zatem jak wprawnie remontować podłogę i kto podejmie się tej pracy.

Montaż paneli – najlepsza metoda

Opracowano wiele technik układania paneli, ale najbardziej stosowanym jest łączenie ich krawędzi, bez przybijania. Wcześniej należy dodatkowo użyć specjalistyczny podkład, którego rolą jest wyciszenie podłogi. Można do tego wykorzystać pianka polipropylenowa albo folię. Nie zapomnijmy o pozostawieniu około 0,5-1 cm pustej przestrzeni przy ścianie, ponieważ panele ulegają rozszerzeniu pod wpływem ciepła. Szpara zostanie zręcznie zamaskowana na kolejnych etapach remontu.

Montaż paneli samodzielnie czy z ekipą?

Ułożenie paneli we własnym zakresie jest niezwykle skomplikowaną pracą. Dobrze jest skorzystać z profesjonalnej pomocy w tej materii, żeby wszystko się powiodło. Istnieje wiele przedsiębiorstw, które wykonują montaż paneli – w Krakowie, Niepołomicach i Chrzanowie. Profesjonaliści nie tylko na czas i bezproblemowo położą panele, ale również pomogą kupić odpowiednie deski i dostosować je do charakteru lokalu oraz naszych możliwości finansowych. Posiłkując się profesjonalnym doradztwem będziemy mogli zapomnieć o samodzielnym selekcjonowaniu najlepszych typów listw przypodłogowych – ekipa dostarczy wszystko wprost do naszego domu. Oszczędzamy dzięki temu czas i zyskujemy gwarancję, że nasz lokal będzie prezentować się nienagannie.

Powiązane wpisy