Usługi Usługi budowlane 

Sposób na problemy z nadzorem? Dobry projekt budowlany

projekty budowlane na joannaklusak.com

Ciężko wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Warto przy tym pamiętać, że nie będzie to proste zadanie, zaś największe trudności wiążą się z załatwieniem wszelkich urzędowych formalności. Najpierw powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – będzie ono zatwierdzone, gdy okażemy projekt budowlany. Dokument musi zostać stworzony przez architekta, zaś jego zawartość określają właściwe przepisy. Co zatem powinien zawierać? Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu.

Projekty budowlane – zawartość

Najważniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan musi zostać opracowany na specjalnej mapie podpisanej przez geodetę i zawierać układ istniejących i planowanych obiektów oraz instalacji energetycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte również dane o miejscu składowania śmieci, układzie zieleni czy płocie. Projekty budowlane powinny też zawierać projekty budowanych obiektów i często także informacje od podmiotów dostarczających wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach niezbędne okaże się także dodanie wyników testów geologicznych.

Projekty budowlane – czemu tak ważne?

Jak przed momentem napisaliśmy, projekty budowlane będą niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż każda budowa powinna przebiegać w myśl strategii ustalonej w owym projekcie, a wszystkie niedopatrzenia będą powodem jej nieodebrania.

Nasze dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy