Usługi 

Straty ciepła a badanie szczelności budynku

Nieszczelność nieruchomości może przyczynić się do utraty nawet 30% ciepła, a to pociąga za sobą duże koszty wydane na ogrzewanie pomieszczeń. Chcesz, aby Twoje mieszkanie charakteryzowało się optymalnym poziomem przepuszczalności termicznej? Zleć fachowcom test szczelności budynku. Na czym to polega i jak przebiega taki test?

Badanie szczelności budynku – innowacyjna technika

Przed rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego wiele osób myśli o tym jak zminimalizować wydatki związane z paleniem w piecu. Nieważne czy posiadamy piec na węgiel, czy olej, zawsze jesteśmy narażeni na koszty. Na szczęście nowoczesna technika pozwala na zastosowanie narzędzi, które identyfikują miejsca tzw. wycieków powietrznych. Badanie szczelności budynku polega na zamontowaniu w drzwiach lub oknach specjalistycznego sprzętu z wentylatorem, który pompuje powietrze do pomieszczeń. Dzięki temu tworzy się odpowiedni mikroklimat, który pozwala na ustalenie pomieszczeń najbardziej narażonych na ucieczkę ciepła. Test szczelności budynku jest obligatoryjny w przypadku domów energooszczędnych, na które chcemy uzyskać dofinansowanie z funduszu ochrony środowiska.

Test szczelności budynku – ile trwa analiza?

Dzięki testowi szczelności budynku możesz znacząco obniżyć wydatki na ogrzewanie. Badanie wraz z przygotowaniem budynku trwa zaledwie ok. 4 godzin. Po przeprowadzeniu testu dostajemy precyzyjny raport , w którym mamy kompletną informację o nieszczelnościach w strukturze nieruchomości. Usunięcie nieszczelności sprawia, że znikają szkodliwe przewiewy, a ciepło nie ucieka na zewnątrz. Na rynku działa wiele podmiotów specjalizujących się w przeprowadzaniu testów szczelności budynków. Stawiasz dom energooszczędny i zależy Ci na dofinansowaniu? Zgłoś się do specjalistów, którzy pomogą Ci zbadać stan budynku.

Powiązane wpisy