Instalacje przemysłowe Usługi 

System kontroli dostępu – dobre strony

Nie do wszystkich miejsc w zakładzie mają prawo dostać się szeregowi pracownicy. Ustawienie tabliczek informujących o zakazie nie daje niestety oczekiwanych skutków – pracownicy mogą je przecież zbagatelizować. W jaki sposób ustrzec się podobnych problemów? Warto przede wszystkim założyć system kontroli dostępu. Łatwo wyłączymy dane pomieszczenia dla konkretnych pracowników, a także zmierzymy, ile czasu przebywali w nich uprawnieni specjaliści. Co więc jest istotne przed założeniem takiego systemu? W jaki sposób on działa?

Jak działa system kontroli dostępu?

Najistotniejszym elementem systemu kontroli dostępu są komputerowe zamknięcia, które uruchamiają drzwi dopiero wtedy, kiedy próbująca się dostać osoba udowodni, iż ma do tego właściwe uprawnienia. Zazwyczaj dzieje się to za pomocą specjalnego czytnika, do którego przykładany jest brelok. Takie systemy pozwalają na łatwe nadanie pozwoleń przez administratora oraz kontrolowanie, jakie osoby przebywały w specjalnych strefach – między innymi z użyciem kamer.

System kontroli dostępu – zastosowania

Warto zaznaczyć, że system kontroli dostępu może być wykorzystywany również w innych miejscach. Bardzo często decydują się na jego montaż również szkoły, gdzie jest on najlepszy, gdy w grę wchodzą sprawy ochrony uczniów. System kontroli dostępu można zaobserwować też w szpitalach i pozostałych obiektach publicznych, w których ogranicza dostęp do kluczowych stref.

Powiązane wpisy