Usługi 

Szkolenie z ochrony danych osobowych. Czemu tak ważne?

Podstawowym oficjalnym aktem w Polsce, jaki dotykał sprawy danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, jaka zaczęła obowiązywać w 1997. Również obecnie definiuje ona ów termin i omawia, jak należy ich używać. Według aktu dane osobowe to każde informacje, które umożliwiają ustalenie tożsamości danego człowieka bez złożonych działań. Do danych osobowych zakwalifikować można zatem adres, imię i nazwisko oraz numer PESEL, ale również tak zwane dane wrażliwe – na przykład wiadomości o możliwych wyrokach, wyznaniu czy chorobach. O ich ochronę warto zatroszczyć się zwłaszcza dlatego, że dzięki internetowi ich pozyskanie i wykorzystanie jest naprawdę proste.

Do kogo są adresowane jest szkolenie z ochrony danych osobowych?

Dane osobowe pozyskują wszelkiego rodzaju firmy. Niektóre obracają tylko danymi swoich współpracowników, pozostałe zaś uzyskują dojście również do danych kontrahentów. We wszystkich przypadkach pracownicy, którzy się z nimi stykają powinni przejść odpowiednie szkolenie z ochrony danych osobowych, podczas którego dowiedzą się, jak zagwarantować im bezpieczeństwo. Okazuje się to naprawdę istotne, ponieważ po stwierdzeniu zaniedbań Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ma prawo nałożyć poważne sankcje – nie tylko finansowe, ale w najcięższych sytuacjach także więzienia.

Szkolenie z ochrony danych osobowych – na czym polega

Szkolenie z ochrony danych osobowych jest skierowane do wszystkich specjalistów administrujących takimi informacjami – będą to między innymi specjaliści z do spraw rekrutacji, składnic akt bądź HR. W jego koszty zaliczają się również materiały pomocnicze, dzięki którym kursanci szybciej przyswoją wiadomości. Po zakończeniu szkolenia, podczas którego nauczą się, jak zagwarantować ochronę danych, uczestnicy dostają specjalne certyfikaty. Szkolenia z ochrony danych osobowych nie pochłaniają dużo czasu i zwykle kończą się w tym samym dniu.

Powiązane wpisy