Usługi Zagadnienia IT 

Szukasz domeny? O tym pamiętaj

Nowoczesne przedsiębiorstwa nie są w stanie działać bez właściwie wykonanej strony www, która będzie przydatna również w przypadku osób przeprowadzających pojedyncze projekty. Bez niej zdobycie nowych klientów jest niemożliwe, co wiąże się rzecz jasna ze zdecydowanie mniejszymi zyskami. Strona internetowa musi być rzecz jasna funkcjonalna oraz przyciągająca wzrok, jednak poza tym bardzo istotna będzie także domena, która do niej linkuje. Rezerwując domenę warto wybrać hasło związane z charakterem przedsiębiorstwa i chwytliwe. Jak więc zamówić domenę? O czym pamiętać przy jej rezerwacji? Na ofertę której firmy warto się zdecydować?

Które domeny okażą się najlepsze?

Główny element domeny, jak przed chwilą wspomnieliśmy, wpływa na ilość odwiedzin witryny – chętniej wyświetlane są te, do których prowadzą chwytliwe adresy. Sama domena potrafi także częściowo wpływać na pozycję strony w Google – warto zatem zadbać o to, by wiązała się ze specyfiką sektora, w którym funkcjonuje firma. Najchętniej wybierane w Polsce domeny to oczywiście nadal „.pl”, „.biz”, „.org” oraz „.com”, jednak niekiedy dobrym wyjściem okaże się mniej typowa domena – między innymi dla kanałów radiowych świetnie sprawdza się „.fm”, przypisana oficjalnie do Mikronezji, natomiast telewizyjnych – domena „.tv” należąca do Tuvalu.

Domeny i hosting

Firmy nieposiadające własnej serwerowni dobrze zrobią rezerwując domenę w firmie świadczącej również przestrzeń serwerową. Dzięki temu unikniemy problemów związanych z przypisaniem adresu, a często również otrzymamy dodatkowe rabaty. Wybierając pakiet dobrze sprawdzić jego cechy. Jeśli prowadzimy niedużą stronę, nie powinniśmy zamawiać dużego pakietu – większość przestrzeni nie zostanie użyta. Jeśli natomiast nasza strona będzie często odwiedzana, mały pakiet może być niewystarczający, co będzie objawiało się wolnym generowaniem. W wyborze najlepszego pakietu z pewnością wspomoże nas fachowiec z firmy hostingującej naszą witrynę.

Powiązane wpisy