Bezpieczeństwo Usługi Witryny internetowe 

Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Rozwiąż problem z wirusem na stronie internetowej.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym CMS-em, iż ilość sklepów i stron tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek?

Strona wysyła niechcianą pocztę? Logowanie jest zablokowane? Wpisy na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci portali? To raptem kilka z popularnych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku konieczne jest szybka reakcja w celu znalezienia źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa na ogół przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień parają się tylko tworzeniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców należy powierzyć ekspertom od tego rodzaju działań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – kompleksowy przegląd plików i baz danych strony

Specjaliści podejmujący się usuwania malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają dokładne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko kolejnych ataków. Jeśli długookresowe zainfekowanie przyczyniło się do dodania strony do wykazu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują również wymagane czynności w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest bardzo ważne, gdyż likwidacja wszystkich skutków cyberataku nie gwarantuje, iż analogiczny kazus nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy