Usługi Usługi budowlane 

Układanie paneli – nie rób tego samodzielnie

W teorii układanie paneli nie będzie przysparzać problemów nawet tym, którzy dotąd tego nie robili. Przy układania okazuje się jednak, że nie jest to tak proste, jak się wydawało – szczególnie, kiedy zdecydowaliśmy się na metodę bezklejową. Jeśli zatem nie posiadamy właściwych ku temu umiejętności, słusznie zrobimy powierzając to fachowcom. Zwłaszcza, iż układanie paneli wymaga nie tylko dużych kwalifikacji, ale również doświadczenia pozwalającego wybrać poszczególne dodatki, które w wielkim stopniu wpływają na wyniki pracy.

O czym nie zapominać podczas układania paneli?

Układanie paneli wiąże się z wymogiem wykorzystania specjalnych akcesoriów, a te podniosą wygodę mieszkania. W miejscach, gdzie panele graniczą z fasadami, należy zastosować listwy przypodłogowe, bo te przykryją dylatacje. Trzeba pamiętać również o podkładach, które umożliwią uniknięcie zawilgocenia podłogi – bezwzględnie powinny zostać użyte pod panelami. Inny rodzaj podkładów musi być użyty, jeżeli w lokalu działa ogrzewanie podłogowe.

Komu powierzyć układanie paneli?

Jak zatem znaleźć odpowiednie akcesoria i kupić panele, które sprawdzą się w danym wnętrzu? Nie jest to proste, więc najlepiej postąpimy powierzając dobór i układanie paneli doświadczonej ekipie. Ta wybierze panele i dodatki najwyższej klasy, a my tym sposobem otrzymamy gwarancję, iż będą one dobrze ułożone i przetrwają nawet kilka dekad intensywnego użytkowania.

Powiązane wpisy