Usługi Usługi budowlane 

Usługi geologiczne – kiedy ich zlecenie jest niezbędne?

Budowa domu to niełatwe zadanie. Trudności pojawiają się już na etapie planowania inwestycji. Poza kwestiami formalnymi, powinniśmy wszak pamiętać o zbadaniu gleby w miejscu, w którym planujemy wybudować obiekt. Naprawdę ważne okazują się między innymi zawartość wilgoci w glebie, skład gleby i jej spoistość. Jak dowiedzieć się, czy grunt umożliwia wzniesienie domu, czy też konieczne są jeszcze jakieś działania? Powinniśmy zlecić to geologowi, który po przeprowadzeniu odpowiednich badań określi celowość konkretnej budowy. Jak więc to wykona? Jak wyszukać fachowca, który zaproponuje usługi geologiczne najwyższej klasy?

Typy usług geologicznych

Pierwszym etapem podczas usług geologicznych będzie przeprowadzenie odwiertów. Umożliwia to pobranie cząstek gruntu i wód zalegających pod gruntem oraz ich następne sprawdzenie w laboratorium. Wyniki tych badań sporo powiedzą na temat tego, czy gleba pozwoli na budowę domu, czy też trzeba przeprowadzić któreś działania. O tym, jak zbudowana jest gleba na działce mówią także wyniki sondowania statycznego oraz dynamicznego, a więc badań przeprowadzanych z użyciem specjalistycznego sprzętu. Takie wyniki powinny znaleźć się w wykonanej na koniec ekspertyzie.

Komu zlecić usługi geologiczne?

Warto przy tym pamiętać, że takie ekspertyzy mogą zostać przeprowadzone tylko przez geologa posiadającego odpowiednie certyfikaty. Aby je otrzymać i móc oferować usługi geologiczne, powinniśmy skończyć studia wyższe, a to oznacza, iż korzystając z usług geologa mamy pewność, że usługi geologiczne dadzą wymierne skutki. Jeżeli oprócz tego istotna będzie dla nas również kompleksowa obsługa oraz krótkie terminy, dobrze poprosić o poradę przyjaciół, którzy wcześniej zamawiali usługi geologiczne lub znaleźć komentarze wcześniejszych klientów w internecie.

Powiązane wpisy