Usługi 

Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Zleć uszczelnianie okien Warszawa na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na samopoczucie lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy