Usługi 

Wideofilmowanie z powietrza – kiedy się je stosuje?

Kiedyś do uchwycenia kadrów z lotu ptaka potrzebne było użycie śmigłowca. To powodowało, iż spotykane były one wyłącznie w wysokobudżetowych filmach. Dziś jednak wykonanie takich kadrów okazuje się znacznie prostsze niż kiedyś. Jest tak przez wykorzystanie nowoczesnych technologii – w tym przypadku dronów. Te sterowane z ziemi, niewielkie samoloty są dziś stosunkowo tanie, a przy tym umożliwiają zamocowanie wysokiej klasy aparatu rejestrującego. Dzięki dzisiejszym dronom możliwe jest filmowanie z powietrza w najwyższej jakości, a koszty tych przedsięwzięć będą dużo niższe niż kiedyś. W jakich sytuacjach więc najczęściej wybieramy wideofilmowanie z powietrza?

Prywatne święta i filmowanie z powietrza

Niższe ceny dronów sprawiły, iż filmowanie z powietrza jest coraz popularniejsze w gronie prywatnych klientów. Absolutnie nie zaskakują dziś zdjęcia nakręcone dronem uwieczniające rodzinne imprezy – między innymi komunie czy wesela. Garść kadrów uchwyconych z powietrza naprawdę ożywia film i sprawia, iż ten bardziej oddaje atmosferę uwiecznionych wydarzeń. Dlatego nierzadko można zauważyć pilotów dronów na takich imprezach.

Inne przykłady wykorzystania filmowanie z powietrza

Dużo chętniej wideofilmowanie z powietrza wykorzystują rzecz jasna firmy. Nie powinno to dziwić, gdyż sposób ten – w porównaniu do kręcenia z helikoptera – pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów wykonania klipów. Dlatego filmowanie dronem jest nierzadko wybierane przez wykonawców klipów promocyjnych (szczególnie, jeżeli są to filmy rozsławiające miasto czy ośrodek wypoczynkowy) oraz filmów dokumentalnych. Wideofilmowanie z powietrza okazuje się również techniką chętnie wybieraną przez realizatorów transmisji z imprez sportowych oraz koncertów, a poza tym – również przy monitorowaniu postępów większych robót remontowych.

Powiązane wpisy