Wiercenie diamentowe – zalety techniki
Wiercenie diamentowe to innowacyjna metoda wykonywania odwiertów w ścianach i stropach budynków, która cechuje się dużą dokładnością. Z uwagi na dużo walorów jest w dzisiejszych czasach uznawana za jedną z najlepszych technik. Kiedy się ją stosuje i jakie są jej zalety?
Wiercenie diamentowe – wyjątkowo niewielki stopień hałasu
Wiertło diamentowe robi precyzyjne otwory w różnych rodzajach ścian, nawet bardzo wytrzymałych – piaskowcu, kamieniu a nawet asfalcie. Nie przyczynia się do powstania urazów w strukturze powierzchni, a wszystko dzięki odpowiedniej budowie. Do tego wiercenie diamentowe charakteryzuje się bardzo niewielkim poziomem hałasu, co na pewno ułatwia pracę. Wykorzystując tę technikę można uzyskać odwierty nie tylko pod kątem prostym, o różnym przekroju i wielkości. Jest to technika kompletnie bezpyłowa, dzięki zastosowaniu chłodzenia wodnego. Czym cechuje się sprzęt do robienia tak dokładnych odwiertów? Wiertło diamentowe jest wykonane z segmentów o różnej twardości, a wywiercone otwory nie potrzebują kolejnych wykończeń – są okrągłe.
Wiercenie diamentowe – przy montażu kabli
Wiercenie diamentowe jest metodą stosowaną przy pracach budowlanych, ale także powiązanych z budową sieci telekomunikacyjnych. Przewierty wiertnicami koronowymi wykonuje się w celu przeprowadzenia linii kablowych, przykładowo przy rozbudowie sieci SAT w budynkach. Technologia ta jest obecnie jedną z najbardziej innowacyjnych. Otwory wykonuje się wyjątkowo szybko, nie ma możliwości zniszczenia ściany. Wiercenie diamentowe zdobywa coraz więcej zwolenników ze względu na brak drgań, hałasów oraz kurzu.