Ochrona zdrowia Usługi 

Wspomaganie leczenia częstych chorób – dożylne wlewy witaminy C

Kwas askorbinowy to niesamowicie cenny składnik, który leczy infekcje i wzmacnia układ immunologiczny. Stosowany jest szczególnie w sezonie zwiększonej zapadalności na przeziębienia. Od połowy XX wieku znajduje jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Przyjrzyjmy się więc na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.

Dożylne wlewy witaminy C – wyjątkowo mocne stężenie

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej wytworzyć, dlatego musimy otrzymywać jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw). Współczesna medycyna od lat bada oddziaływanie witaminy C na zwalczanie niebezpiecznych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, arytmii i wielu innych. Naukowcy sprawdzają szczególnie działanie witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się dowieźć, że zastosowanie alternatywnej kuracji może przynieść znacznie lepsze rezultaty leczenia. Podanie dużych dawek kwasu askorbinowego do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 10 tysięcy mg pomoże zwalczyć wiele groźnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – stężenia ustalane przez onkologa

Metoda aplikowania witaminy C, czyli podanie dożylne, niweluje możliwość pojawienia się skutków ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych terapii (np. tabletek). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc wyniki mogą być rewelacyjne. To lekarz decyduje o kierunku terapii i ustala dawkę, ale żeby zobaczyć ostateczne rezultaty, leczenie musi potrwać przez dłuższy okres.

Powiązane wpisy