Usługi 

Wynajem detektywa

Czym zajmuje się detektyw? Już od XIX wieku rozwijała się ta profesja, a użycie niezwykłych i fascynujących metod dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa opiera się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z rozumowania logicznego i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. Taka postać dedukcji ma na celu dojście do właściwych konkluzji na podstawie dowodów, faktów, przesłanek. Prywatny detektyw prowadząc rozpoznanie zdarzenia dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć duże znaczenie w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Na czym polega praca detektywa?

Korzystanie z pomocy prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, a każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta jest ważna. Główny zakres takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, wywiązywania się z odpowiedzialności finansowych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest uzasadnić nasze racje i motywy. W celu ochrony własnych interesów wiele oszustw jest tuszowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przeinaczone. Tylko dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.

Powiązane wpisy