Ochrona zdrowia Usługi 

Zalety implantów zębowych

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to niestety najlepsze wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz także wykazują wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na czym polega implantologia?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm i trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tej pory musi stosować chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się palenia papierosów, alkoholu oraz bardzo ciepłych dań. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort i opuchliznę.

Implanty zębów – komu zlecić?

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia chorych – dlatego bardzo ważne jest to, żeby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne wskazówki.

Powiązane wpisy