Usługi 

Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

Kliknij tutaj, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta chrzcin w Krakowie.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego potomka, w związku z tym troszczą się o to, żeby wszystko w ten dzień było idealne. Planowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, szczególnie jeżeli na chrzcie ma pojawić się spora grupa krewnych oraz znajomych. W tym artykule przeczytasz garść porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – możesz wskazać preferowany podarek dla swojego dziecka

Wiele lat temu sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po narodzinach dziecka, nierzadko nawet tego samego dnia, z uwagi na dużą śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzest zamienił się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższych dziecka, zatem jest urządzany zwykle 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na wnikliwe rozważenie kluczowych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór rodziców chrzestnych, a także kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Ustalając z parafią dzień obrzędu należy uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na zaproszenie gości, a także organizację dla nich obiadu i noclegu, jeśli będą przybywać do nas z odległych miast. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy dodać prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest konieczne do obliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się także dać sygnał, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście przeważnie kupują zabawki, tymczasem rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne podarki, jak przykładowo zestaw ubrań, wózek dla dziecka bądź fotelik do auta.

Przyjęcie w mieszkaniu albo lokal na chrzciny – na co się zdecydować?

Jeszcze dwadzieścia lat temu chrzciny planowano przeważnie w domu rodziny malucha, więc nie wszyscy obecni podczas mszy w kościele bywali gośćmi odświętnego przyjęcia. Dziś normą jest już obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców. Przeglądając oferty lokali, w których można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko użyczą rewelacyjnie przystrojone wnętrza, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań harmonizującą z charakterem imprezy i która zapewni umiejętną obsługę uczestników. Jeżeli sakrament odbędzie się w okresie letnim, zalecamy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą szaleć pod gołym niebem. Ważny jest też taki wybór lokalu na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, podobnie jak powrót gości do domu albo wynajętego noclegu.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy