Ochrona zdrowia Usługi 

Zastosowania mikropigmentacji

Więcej informacji o mikropigmentacji głowy.

Zapewne szukając ofert gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to jedynie rzadko używane określenie na modny pośród kobiet makijaż permanentny. Jednakże możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja głowy – alternatywa dla zabiegu przeszczepu włosów

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się najczęściej kobiety chcące zredukować czas przeznaczany codzienne na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą się na co dzień prezentować. Istnieje jednak również mikropigmentacja medyczna, która pomimo że nadal jest zabiegiem kosmetycznym, ma duży wpływ na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. Na przestrzeni ostatnich lat nadzwyczaj popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który z uwagi na deficyt pieniędzy nie może zdecydować się sporo ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga także podnieść poziom zadowolenia z własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne tuszowanie bielactwa oraz blizn, a nawet optyczne odtworzenie brodawki sutka.

Mikropigmentacja głowy – czy tę procedurę należy ponawiać cyklicznie?

Pozornie mikropigmentacja wygląda jak typowy proces wykonania tatuażu. Linergista względnie linergistka, ponieważ tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem wykonuje nakłucie naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest permanentny i utrzymuje się około roku. Dlaczego? Podczas mikropigmentacji pigment umieszczany jest w płytszych warstwach skóry, natomiast podczas tradycyjnego tatuażu wprowadza się go o wiele głębiej. To dlatego wraz ze złuszczaniem się naskórka po kilku miesiącach pigment pomału zanika. Tym samym gdy zamierzeniem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe tuszowanie łysiny bądź rzadkich włosów, powinna ona mieć świadomość, że nieodzowne będzie regularne powtarzanie zabiegu w przynajmniej rocznych odstępach.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy