Usługi Usługi budowlane 

Zastosowanie i montaż rusztowań

Na pewno każdy z nas przynajmniej parę razy w życiu widział rusztowania. Te nietypowe konstrukcje wykorzystuje się powszechnie na placu budowy. Dzięki nim możliwe jest prowadzenie prac na dużej wysokości bez narażania swojego życia oraz zdrowia. Z jakich części składają się rusztowania? Gdzie dokładnie są stosowane?

Montaż rusztowań: budowa oraz możliwości ich zastosowania

Rusztowania składają się ze słupów nośnych o przebiegu pionowym oraz żerdzi poziomych, które są mocno przymocowane do słupów nośnych. Mogą być przykręcone, przybite i przywiązane. Na żerdziach umieszczane są pomosty. W rusztowaniach charakteryzujących się prostą konstrukcją w roli pomostu wykorzystywana jest najczęściej zwykła deska. W przypadku tych innowacyjnych rusztowań, pomost wykonany jest z metalowych prefabrykatów mających niewielką wagę. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dostępne były najczęściej rusztowania zrobione z rur stalowych. Charakteryzowały się one jednak niezwykle dużą wagą. Dzisiaj rusztowania są na ogół zrobione z aluminium. Jest ono lżejsze, a jednocześnie jest naprawdę niezwykle mocne. Rusztowania stosuje się przede wszystkim w budownictwie. Powszechnie spotykane są rusztowania elewacyjne, które wykorzystywane są w czasie prac modernizacyjnych świątyń, zabytków oraz budynków użyteczności publicznej. Dzisiaj rusztowania wykorzystuje jednak również przemysł chemiczny oraz energetyczny.

Montaż rusztowań: usługi fachowej firmy

Gdy potrzebne jest rusztowanie, dobrze jest postawić na usługi firmy, która takie konstrukcje wynajmuje. Najczęściej montuje, a potem demontuje rusztowania. Cena za tego rodzaju usługi w każdym przypadku ustalana jest indywidualnie. Wpływ na nią ma na przykład metraż rusztowania, okres, na jaki planujemy je wynająć i to, czy ma zostać wykonany montaż i demontaż.

Powiązane wpisy