Nasze porady Turystyka Witryny internetowe 

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Po więcej informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce kliknij tutaj.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem często trudno odnaleźć się w potopie wiadomości o ciekawych zabytkach oraz bieżących eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis stworzony specjalnie dla turystów

By przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o ekspozycjach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której szybko odszukają schroniska, hotele i pensjonaty, muzea i zabytki, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Natomiast dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi czar parków krajobrazowych i narodowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy regiony agroturystyczne.

Serwis o najciekawszych miejscach Małopolski dba też o cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i inne tatrzańskie miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Nadzwyczaj wartościowa dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe wyrażenia i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wczasów w Polsce.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Powiązane wpisy