Wyposażenie wnętrz 

Armatura łazienkowa – tanie nie znaczy dobre

Armatura łazienkowa to bardzo istotny element wystroju tego pomieszczenia. Często niestety przy jej kupnie popełniamy poważne pomyłki. Często zdarza się, że niedawno nabyta bateria szybko zaczyna przeciekać, trudno ją myć lub zużywa za dużo wody. Wielu takich błędów można na szczęście prosto uniknąć – wystarczy jedynie wiedzieć o kilku najważniejszych wskazówkach. W jaki sposób więc wybierać krany do łazienki? Na co trzeba uważać, by armatura łazienkowa służyła nam długie lata?

Czy warto wybrać niedrogą armaturę łazienkową?

W marketach dostępna jest tania armatura łazienkowa, która na pierwszy rzut oka naprawdę przywodzi na myśl wyroby uznanych firm. Lepiej nie zwracać na nią uwagi, gdyż jej klasa jest naprawdę niska. Zdarza się, iż klienci, którzy wybrali niedrogą baterię, już po miesiącu są zmuszeni ją naprawić czy nabyć inną. Dlatego też należy kupować jedynie armaturę łazienkową uznanych firm. Tylko dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że wytrzyma ona naprawdę długo.

Armatura łazienkowa – co sprawdzić?

Zdarza się również, iż nawet armatura łazienkowa wysokiej jakości nie spełnia naszych oczekiwań. Przed zakupem danego modelu warto zatem zmierzyć umywalkę i na tej podstawie wybrać baterię – ustrzeżemy się tą metodą problemów z rozlewaniem się wody. Powinniśmy też pamiętać, że baterie jednogłowicowe pobierają mniejszą ilość od produktów z podwójną głowicą. Kiedy zatem ważne są dla nas małe wydatki, sięgajmy po drugie modele. Czyniąc tak można oszczędzić aż 20 litrów wody dziennie.

Powiązane wpisy