Wyposażenie wnętrz 

Ceny podłóg drewnianych

podłogi drewniane ceny

Podłogi drewniane, mimo, że w ostatnimi laty w sklepach można znaleźć całe mnóstwo ciekawych opcji, nadal znajdują nabywców. Nic w tym jednak dziwnego – poza tym, że wspaniale wyglądają, są naprawdę funkcjonalne i wytrzymałe. Cena podłóg drewnianych jest wprawdzie większa, od paneli, jednak powinniśmy pamiętać, że, dobrze utrzymane, wytrzymają naszej rodzinie przez kilka pokoleń.

Ceny podłóg drewnianych – czy rzeczywiście są tak duże?

Metr kwadratowy parkietu drewnianego może kosztować nawet około sto złotych. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że jest to cena podłóg drewnianych z miękkich gatunków – jeśli chcielibyśmy, by nasz parkiet okazał się solidniejszy, warto wziąć pod uwagę ubytek z portfela kwoty rzędu nawet tysiąca złotych za metr kwadratowy.

Co kształtuje cenę podłóg drewnianych?

Trudno bezbłędnie stwierdzić, ile zapłacimy za podłogi drewniane – cena jest zależna bowiem od najróżniejszych ich cech. W dużym stopniu wpływa na nią z pewnością surowiec, który posłużył do ich zrobienia. Najwięcej kosztują posadzki z twardego drewna – merbau, sosna syberyjska oraz palisander wykazują bowiem wysoką odporność na ścieranie oraz wpływ wilgoci.

Cena podłóg drewnianych nie należy do najniższych – a więc trzeba o nie zadbać

Możemy sprawić, że parkiet drewniany wytrzyma długie lata, wykonując właściwe prace konserwacyjne. Powinniśmy postawić na dobre preparaty renomowanych producentów – cena podłóg drewnianych nie należy wszak do najmniejszych, a stosując przeznaczone do tego środki zagwarantujemy sobie, że podłoga posłuży także przyszłym pokoleniom.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy