Wyposażenie wnętrz 

Fotele biurowe – jak wybrać najlepsze?

Po wielu godzinach siedzenia przed komputerem mogą nas boleć plecy. Szczególnie istotne rzecz jasna będą ćwiczenia, nawet nawet to nie pomoże, jeśli przed komputerem siedzimy na niewygodnym fotelu. Dlatego nie należy oszczędzać na fotelach biurowych – dają bowiem pewność tego, iż kręgosłup będzie wypoczęty. Fotele biurkowe wpływają także na samopoczucie załogi – ich właściwe wybór owocuje zwiększoną skutecznością i wzrostem kreatywności pracowników. Jak więc kupować fotele do biura? Czym może grozić nietrafiony dobór takich foteli?

Fotele do biurka – kluczowa jest dowolność regulacji

W większych firmach kluczowa jest możliwość regulacji położenia podłokietników, siedziska i zagłówka krzeseł zakupionych do pracy przy biurku. Trzeba wszak mieć na uwadze, że będą z nich korzystać ludzie o różnym wzroście – wyżsi będą narzekać na ból krzyża po dniu pracy na krzesłach z źle wyprofilowanym oparciem, niżsi natomiast na ból kończyn dolnych z powodu zgięcia kolan pod niewłaściwym kątem. Istotna jest również równowaga danego fotela do biura. Zapewni ją odpowiednia budowa podstawy – zwłaszcza taka z pięcioma ramionami. Podczas pracy przy biurku przydatne będą też podłokietniki, bo znacząco ułatwią obsługę klawiatury, choć są osoby, wolące fotele komputerowe bez nich. Z finansowego punktu widzenia warto zdecydować się na fotele, w których bez komplikacji da się wymienić kółka będące najszybciej psującym się ich elementem.

Przed czym chronią odpowiednie fotele do pracy przy komputerze?

Najpoważniejszymi dolegliwościami wynikającymi ze złego ułożenia ciała podczas pracy za biurkiem będą głównie bóle kręgosłupa – zarówno na odcinku krzyżowym, jak i piersiowym. Warto oprócz tego wspomnieć, iż schorzenia mogą dotykać również dłoni – zwłaszcza przy braku lub nieodpowiedniej wysokości podłokietników. Pamiętajmy także, że nawet poprawnie wyregulowany fotel nie zapewni jego użytkownikowi zachowania dobrego zdrowia – siedzenie przy komputerze należy często przerywać na kilkuminutowe ćwiczenia.

Powiązane wpisy