Nauka Wyposażenie wnętrz 

Meble dla szkół

Specjaliści są zgodni co do tego, że meble szkolne są jednym z czynników, od których zależy to, czy nasze latorośle będą mogły bezproblemowo poszerzać swoją wiedzę. Obowiązkiem dyrektorów szkół powinno być zatem, żeby najmłodszym zagwarantować optymalne warunki do zdobywania wiedzy. Znalezienie funkcjonalnych mebli szkolnych nie jest co prawda najprostszym zadaniem, jednak jeśli będziemy pamiętać o paru wskazówkach, sale lekcyjne urządzimy tak, by całkowicie odpowiadały potrzebom najmłodszych.

Kupno mebli szkolnych – najpierw krzesła i stoły

Najwięcej godzin w szkole uczniowie spędzają w ławkach – zadbajmy więc, aby niezależnie od sytuacji mogli cieszyć się komfortowymi warunkami. Największą uwagę należy zwrócić na korelację wielkości siedzenia do wymiarów ławki – meble szkolne dobierajmy tak, by uczeń mógł bez trudu się wyprostować, kładąc całe stopy na ziemi.

Jak kupować szafki i inne meble szkolne?

Poza ławkami, sporo czasu warto poświęcić regałom – dzięki nim jesteśmy w stanie lepiej zadbać o dziecięce zdrowie, a podręczniki, które uczniowie byliby zmuszeni dźwigać na plecach, mogą przechować na miejscu. Tego typu meble szkolne powinny być przede wszystkim solidne – w przypadku uczniów łatwo wszak o wyrwanie zawiasów. Dobrze również, kiedy kanty mebli będą wyposażone w ochraniacze z miękkiego tworzywa.

Zwróćmy uwagę na kolorystykę mebli szkolnych

Wytrzymałe i nie stwarzające zagrożenia meble szkolne niewątpliwie przypadną do gustu dorosłym, jednak uczniowie uwagę zwrócą na inne ich cechy – chodzi o kolorystykę. Naprawdę ważne jest więc to, by szafki oraz ławki odpowiednio się prezentowały – najmłodsi będą w siódmym niebie, jeśli zaprosimy je do wielobarwnych ławek.

Powiązane wpisy